Kahkaha Yogası

Hem eğlenen hem de spor yapan bireyler giderek rahatlıyor ve sakinleşiyor. Yoganın rahatlatıcı etkisiyle birlikte eğlenen katılımcılar unutulmaz dakikalar yaşıyor.

Çocukların gün içinde ortalama olarak üç yüz defa sebepsiz kahkaha attığını biliyor muydunuz?    

Peki ya yetişkinler? En son ne zaman etrafınızda kahkahalar duydunuz veya siz en son ne zaman içten bir kahkaha attınız? Çocukken sebepsiz yere atılan kahkahalar, yetişkinlikte yerini koşullu mizah duygusuna bırakır. Ve bir süre sonra kahkaha atmak için fıkra, espri gibi nedenler arar insanlar. Ve eğer o neden olmazsa beden kahkaha atma eylemini gerçekleştirmez.

Oysa basit bir kahkaha ile hem vücudunuzda hem de beyninizde mucizeler gerçekleştirebilirsiniz. Araştırmalar gösteriyor ki, kahkaha atan insanlar karşılaştıkları problemler karşısında sakin kalmayı başararak en akıllı çözümlere ulaşıyorlar.

Kahkaha Yogası nedir?

Kahkaha yogası, nefes teknikleri ve koşulsuz kahkahanın birleşmesinden oluşan egzersizlerdir. Bu egzersizlerin çoğu diyafram ve karın kaslarını uyarmaya yönelik olarak tasarlanmıştır. Bu da otonom sinir sisteminin, insanı rahatlatan gevşeten ve sakinleştiren parasempatik sisteminin aktive olmasını sağlamaktadır.

Şirketlerde yapılan Kahkaha Yogasının faydaları nelerdir?

Stres yönetimi, mutlu sağlıklı ve enerjik çalışan bir ekip, yüksek performans, ekip çalışması, motivasyon ve çalışma şevki, üretkenliğin artması, iletişim becerileri, liderlik, yenilikçilik ve yaratıcılık gibi özellikler firma sahiplerinin çalışanlarından beklentileridir.

İş yerlerinde düzenli olarak kahkaha yogası seansları uygulayan firmalarda, hastalık ve işe gelmeme oranlarının düştüğü ve diğer tüm beklentilerde de artış olduğu gözlemlenmiştir. Görülüyor ki bu alanda artık bilimsel araştırmalar da yapılmakta ve bu araştırmalar kahkaha yogasının iş yeri problemlerinin çoğunu çözeceğine işaret etmektedir.

Açıklama

Kategoriler: Kişisel Gelişim
Lokasyon: Indoor, Outdoor
Etkinlik Türü: Deneyim
Süre: 10 – 30dk.
Katılımcı Sayısı: 2-10000
Kazanımlar: Motivasyon, Stres Yönetimi

İncelemeler

Henüz yorum yapılmadı.

“Kahkaha Yogası” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir